Klimat i pogoda w Brukseli (w Belgii)

Bruksela – stolica Belgii i Unii Europejskiej położona jest w środkowej części kraju nad rzeką Senne. Jest to idealne miasto do odwiedzania o każdej porze roku.

Bruksela
Bruksela (by dimitri_c )

Klimat

Bruksela znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Wyróżnia się tu cztery pory roku. Przez cały rok temperatury są łagodne: latem jest maksymalnie 23 stopie Celsjusza, zimą natomiast około 1 stopnia Celsjusza,

W ciągu roku jest tu 1.585 słonecznych godzin.

Wiosna

Wiosna rozpoczyna się w marcu. Przymrozki są coraz mniejsze, a słońce pojawia się coraz częściej. Jeśli nie lubimy zbyt wysokich temperatur i tłumu turystów – ta pora roku będzie dla nas idealna.

Lato

Temperatura w sezonie letnim waha się w granicach od 16 do 23 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień. Wybierając się na zwiedzanie miasta, warto nasmarować się kremem z filtrem. Nie zapominajmy też o nakryciu głowy! Silne promienie słońca mogą być niebezpieczne.
Średnia ilość słonecznych godzin to 7,1 godziny dziennie.

Jesień

Jesień trwa od września to listopada. Są to idealne miesiące na zwiedzanie Brukseli. Temperatury są niższe i nie ma też tylu turystów co latem. Mogą wystąpić opady deszczu, dlatego warto mieć przy sobie parasol.

Bruksela
Bruksela (by dayapragm )

Zima

Zima w Brukseli rozpoczyna się w grudniu i trwa do końca lutego. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. Jest, wietrznie a temperatura nie przekracza 5 stopni Celsjusza. Bardzo rzadko występują minusowe temperatury i opady śniegu.

Opady deszczu

Bruksela jest deszczowym miastem. Pada tu równie często jak w Amsterdamie czy Londynie. Najbardziej deszczowymi miesiącami są lipiec i grudzień. Najmniej opadów deszczu jest wiosną (marzec), ale nawet wtedy warto mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową lub parasol.

Pomimo, że Bruksela jest tak deszczowym miastem, wilgotność powietrza wynosi około 50%.